Rejestracja i logowanie

6. dzień pielgrzymki - rozpoznajecie swoich bliskich?

Wydarzenia 12-08-2017 Autor: opr. jw Foto: Piesza Pielgrzymka Płocka
0

Płoccy pielgrzymi niezmordowanie wędrują. Przedstawiamy fotorelację z 6. dnia wędrówki. Może zobaczycie tam swoich bliskich? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Nie są groźne im deszcze ani spiekota. Pielgrzymka po prostu wyłącza się z codzienności...

- Dziś wyjście i poranna Msza Św. w deszczu - przekazują Pielgrzymi. - Przewodnik zapowiedział koniec deszczu i... właśnie zaczyna się przecierać. Pielgrzymka wyłącza z codzienności. Trudno tak od razu zorientować się, jaki dziś mamy dzień. Bardziej liczy się to, który to dzień pielgrzymki i ile jeszcze kilometrów pozostało do Jasnej Góry.

Wędrując, starają się choć na chwilę oderwać od zmartwień życia codziennego i skupić na modlitwie. Dni mieszają się. Są trudne do odróżnienia. Wypełnione wędrówką. Sytuacja zmienia się wyłącznie w piątek - to jest dzień wyjątkowy.

- Jedynym dniem, który wyraźnie różni się od innych jest piątek - kontynuują Pielgrzymi. -  W tym dniu oprócz zwykłych codziennych modlitw w każdej grupie odprawiana jest Droga Krzyżowa – oczywiście w drodze. W tym roku w piątek pielgrzymka po raz pierwszy powiększyła się o jeszcze jedną grupę. Jest to tzw. Grupa pokutna, która składa się z chętnych przedstawicieli poszczególnych grup.

Wszyscy są niesamowicie aktywni i zaangażowani.

- Okazało się, że chętnych było tak wielu, że zebrało się sporo ponad 250 osób. W grupie tej śpiewane są tylko tradycyjne pieśni, jest o wiele więcej modlitw, rozważań i konferencji, nie ma zewnętrznych oznak radości wyrażanych tak żywiołowo, jak w innych grupach. Być może warto by w przyszłości zastanowić się nad utworzeniem stałej grupy o bardziej tradycyjnym charakterze. Takie grupy istnieją już w niektórych innych pielgrzymkach.

Pielgrzymi nie narzekają. Nawet gdy panuje niesamowita spiekota lub pada deszcz.

- Dzisiejszy dzień jest pokutny także dla wszystkich innych, przede wszystkim z powodu wyjątkowych upałów. - poinformowali wczoraj. - Najważniejsze jednak jest to, że pielgrzymi nie narzekają, lecz jak zwykle dziękują dobremu Panu Bogu za wszystko, co od Niego otrzymują.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->